Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty

Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty

Jedziemy na wakacje. Czujemy, że tuż po wylądowaniu samolotu będziemy mogli się udać na wspaniałą plażę pełną słońca i pięknych ciał. Chcemy już tylko wysiąść, zabrać własne bagaże wyjąć paszport i dokumenty i pojechać. Co wtedy gdy niewiadomo jakim cudem zgubiliśmy dokumenty? Co jak co gorsza nie znamy zupełnie języka, którym posługują się mieszkańcy kraju który właśnie odwiedziliśmy? Ciężko powiedzieć. Bo to sytuacja niełatwa. Zawsze można liczyć na przyjaznych służbistów, których spotkamy. Czasem jednak mogą nam nie pomóc.

Pracownicy lotnisk w dużych ośrodkach wczasowych zawsze posługują się kilkoma językami. Ponadto możemy liczyć na pomoc mówiących w kilku językach pasażerów. Ponadto pracownicy lotnisk są zazwyczaj przyjaźnie nastawieni do turystów, bo to właśnie dzięki nim mają gdzie pracować. Bywa jednak różnie. Nikt nie ma obowiązku nam zaufać, bo przecież nie  mamy żadnych dokumentów.

Co jeżeli zgubimy dokumenty gdzieś w hotelu, lub na nocnej imprezie w klubie? Wtedy musimy szybko się zgłosić do konsulatu i zgłosić zagubienie dokumentów tożsamości. Jest niemal pewne że zagubienie dokumentów  zepsuje nam większość urlopu, jeśli nie cały. Jednak w takim wypadku nie jest najważniejsze żeby wrócić do wakacjowania, tylko to żeby bezpiecznie znaleźć się w domu. Przezorni czasem umieszczają skan swoich dokumentów w Internecie. Co prawda, taka wersja nie daje nam żadnych dodatkowych możliwości, ale na pewno uwiarygodni nasze słowa i ułatwi powrót do domu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.