Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje za granicą > Co warto zobaczyć w Krakowie

Co warto zobaczyć w Krakowie

Weekendowa wycieczka, może być świetnym pretekstem do tego, aby zwiedzić najpiękniejsze zakątki w całej Polsce. Na pierwszy ogień powinien pójść gród Kraka, czyli dawna stolica kraju – Kraków. Z czego słynie to miasto i co właściwie można tam zobaczyć?
Ze strony zabytkowej, Kraków to jedno z najbogatszych miejsc pod tym względem. Możemy tutaj zobaczyć bardzo dużo muzeów, w których kryje się dobry kawałek polskiej historii. Mamy tutaj muzeum narodowe, muzeum historii Krakowa i średniowiecznej Europy, znajdujące się pod płytą rynku, gdzie jeszcze jakiś czas temu miały miejsce wykopaliska archeologiczne, a także, wszystkim chyba znany, zamek na Wawelu, gdzie swoje siedziby mieli polscy królowie.
Jednak Kraków to nie tylko zabytki i historia. To również rozrywka. Miasto samo w sobie jest tak rozwinięte, że tutaj nie ma możliwości, żeby się nudzić. Do naszej dyspozycji są liczne teatry, baseny, Aquaparki, kina, a także centra handlowe, w których każdy może spędzić trochę czasu na zakupach. Oczywiście ciężko wyobrazić sobie wycieczkę do Krakowa bez zwiedzania rynku, oraz sukiennic, gdzie można znaleźć stoiska z różnymi drobiazgami z wielu regionów całej Polski.
W Krakowie można też dobrze zjeść. Niemal na każdej ulicy mamy do wyboru jedzenie ze wszystkich stron świata począwszy od tureckich kebabów, skończywszy na gruzińskim chaczapuri.
Każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie, dlatego jest to świetne rozwiązanie na rodzinną wycieczkę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.