Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Problemy na wycieczkach > Co może zaoferować Egipt?

Co może zaoferować Egipt?

Wymarzony urlop. Wreszcie upragnione wakacje, dwa tygodnie bez szefa, bez budzika i bez porannych ciągnących się w nieskończoność korków. Dokładnie teraz każdy przeciętny polak pragnie jak niczego innego na świecie świętego spokoju od wszelkich codziennych trudów. Gdzie znaleźć chwile ukojenia? Oczywiście daleko od tego miejsca gdzie mieszkamy. Szukamy więc tanich ofert na wakacje. Prawdopodobnie najszybciej znajdziemy coś do Egiptu. Dlaczego? Bo ostatnio było tam sporo zamieszania, a że turystyka w kraju faraonów zaczęła kuleć to usilnie stara się odbudować zainteresowanie turystyczne tym krajem.

Egipt oferuje to co polakowi potrzebne jest najbardziej. Dużo słońca. Świeci ono tam tak intensywnie, że wracając do kraju wystarczy go nam na każdą, nawet najdłuższą jesienna pluchę. Ponadto możemy odnaleźć tam piasek. On akurat do niczego raczej się nam nie przyda.

Zabytki Egiptu to przede wszystkim znane nam piramidy i sfinks. Liczne świątynie oraz bogata w tradycję delta Nilu. Egipt oferuje podróżnym również atrakcje niezwiązane niczym z historią tego kraju. W związku z tym można w Egipcie nauczyć się nurkować, albo poopalać się na plaży.

Pozostałe godne uwagi atrakcje turystyczne podobne są do tych które możemy spotkać w innych gorących krajach północy Afryki. Czyli wycieczki po pustyni, zwiedzanie miast, nauka słownictwa, degustacje lokalnej kuchni wycieczki na wielbłądach i wiele innych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.