Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Góry > Bytom

Bytom

Bytom to jedno z miast należących do Aglomeracji Śląskiej. Od lat spełnia w niej istotną rolę, jest miejscem, w którym na dzień dzisiejszy mieszka ponad dwieście czterdzieści tysięcy mieszkańców.

Pierwsze informacje o Bytomiu pojawiają się już w roku 1123, a więc miasto ma naprawdę długą historię. Na przestrzeni stuleci historia ta była dość trudna. Miasto wielokrotnie dotykały klęski żywiołowe, niszczone było w wyniku wojen, przynależało do Austriaków, do Niemiec. Dziś jest typowym polskim miastem, zamieszkałym przez ludność narodowości śląskiej.

Ślady dawnych lat są widoczne do dziś. Najlepszym dowodem tego stwierdzenia jest stare miasto w Bytomiu. Ta część miasta liczy ponad 750 lat.

Bytom jest rzecz jasna miastem, z którym bezpośredni związek mają kopalnie. Najpopularniejsza – Bytom Borek to miejsce, które jest kojarzone z tym miastem. Niestety, po zmianach w górnictwie i likwidacji wielu kopalni, rola kopalni Borek jest marginalna.

W Bytomiu można zobaczyć wiele pomników przyrody. Zdawałoby się jest to niemożliwe w górniczym miasteczku, jednak tak nie jest. Rośliny w rezerwatach są doskonałe i zadbane.

Co można zobaczyć w mieście? Na tak zadane pytanie, można odpowiedzieć – rdzenną śląskośc. Doświadczyć tej kultury na co dzień.

Warto przyjeżdżać na Śląsk, choć z pewnością nigdy nie będzie ośrodkiem turystycznym. W Bytomiu jednak można miło spędzić czas, a co najważniejsze – bardzo szybko przemieścić się do innych miast aglomeracji.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.