Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wielkopolska > Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz, to miasto, które od lat było postrzegane jako miejsce leżące obok bardziej znanego Torunia. Wbrew pozorom, to właśnie Bydgoszcz jest miastem, które można docenić bardziej. To 8 co do wielkości miasto w Polsce to ośrodek akademicki, medyczny, wojskowy, kulturalny. Jest także węzłem zarówno drogowym jak i kolejowym. Co najważniejsze – jest niezwykle urokliwym miastem, w którym dobrze spędza się czas. Rzecz jasna urody miasta nie można wpatrzeć z perspektywy obwodnic i terenów przy jego granicach. Prawdziwie piękne miasto, to położona nad wieloma odnogami Brdy, bydgoska Starówka. Śmiało można określić ją jako małą Wenecję. Przepływająca Brda, urokliwe kanały, mosty i niesamowicie piękne kamieniczki. Czy może być coś, co będzie się komponować w lepszą całość?

Starówka to miejsce, w którym łatwo spędzić wolny czas. Dzięki temu, że Bydgoszcz jest miastem akademickim nie brakuje w nim pubów, barów i innych punktów, w których można zjeść, posiedzieć i spędzić miłe chwile. Rzecz jasna Bydgoszcz może wiele zaoferować, jeśli turysta szuka kultury wyższej. Warto wspomnieć – w Bydgoszczy działa znana i ceniona filharmonia i opera. Swoje sztuki wystawia Teatr Polski oraz wiele innych, mniejszych teatrów. W Bydgoszczy działają również bardzo liczne galerie sztuki.

Spośród bydgoskich, godnych polecenia miejsc, można wyróżnić zarówno bydgoskie budynki należące do grupy obiektów zabytkowych, jak i nowoczesne budowle, projektowane przez najlepszych architektów. Warto dodać. Pomimo różnorodnych budynków miasto nie straciło swojego charakteru. Bydgoszcz jest miejscem naprawdę ładnym i wartym odwiedzenia.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.