Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Rynek podróży > Biwak w polskim lesie

Biwak w polskim lesie

Każdy z nas lubi przebywać na łonie natury. Cisza i spokój sprawiają, że wszystko co dzienne i szare odchodzi na drugi plan i zostaje gdzieś daleko za nami. Dlatego lubimy wyjechać gdzieś daleko od miasta na weekend, albo dwa ewentualnie siedem.

Wakacyjne wypady do lasu to częsty sposób spędzania czasu przez polaków. Polskie lasy zapraszają do siebie niemal cały rok. Dlaczego? Bo ich piękno emanuje tak intensywnie, że przebija się nawet przez gruba pokrywę śniegu. Jesienią lasy kuszą złotem i brązem. Latem natomiast intensywnością barw. Wiosna to czas czystej i soczystej zieleni. Każdy z tych okresów jest idealny na to by rozbić w lesie namiot i spędzić w nim wiele spokojnych godzin.

Należy pamiętać, że nie wszędzie można rozbić obozowisko. Są do tego wyznaczone specjalne miejsca. Czasem można zająć je odpłatnie. Często też są dostępne za darmo. Wystarczy dbać o miejsce w którym się przebywa. Pamiętajmy także o niebezpieczeństwach które czekając na nas w lesie. Kleszcze, węże i dzika zwierzyna to tylko niektóre z nich. Musimy zachować ostrożność by wycieczka do lasu dała nam oddech. W innym wypadku możemy trafić do szpitala na przymusową hospitalizację, albo na zakładanie gipsu na nogę lub rękę.

Zatem dla każdego łowcy przygód, wyjście na biwak będzie na pewno przeżyciem niezapomnianym i pełnym niesamowitych zdarzeń, które na pewno będzie można wspominać latami. Jeszcze lepiej kiedy na wycieczkę zdecyduje się grupa przyjaciół.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.