Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Rynek podróży > Autostopem po Europie

Autostopem po Europie

Szukamy oszczędności, a może po prostu chcemy poczuć dreszczy adrenaliny w podróży. Powody są różne, jednak podróż na stopa zawsze wygląda podobnie. Najbardziej lubują się w niej ludzie młodzi. Jednak np. w Bułgarii na stopa jeżdżą wszyscy, choćby do pracy czy na zakupy. Zależy to od kultury i zwyczajów regionu. Zasada jest jednak ta sama. Liczymy na życzliwość kierowców i trochę szczęścia. Podróżując stopem po Europie, potrzeba tak jak jednego jak drugiego.

Stopa możemy złapać na różne sposoby. Zwykle jednak wyciągamy duży karto i wypisujemy na nim miejsce docelowe. Często zatrzymują się kierowcy tirów. Dlaczego? Może dlatego że sami są ciągle w trasie i rozumieją trudy podróży, a może dlatego, że zwyczajnie chcą zabić czas rozmową z takim autostopowiczem.

Łapiąc okazje należy pamiętać, że różne gesty są różnie rozumiane w różnych krajach. Dlatego nie powinno się ich nadużywać podczas czekania na dobrego kierowcą, bo zwyczajnie możemy nabawić się niezłych problemów, a  tych lepiej unikać w obcym kraju, z dala od domu.

Czy w Europie są kraje gdzie kierowcy zatrzymują się chętniej? Można powiedzieć że im dalej na południe i na zachód tym ludzie są bardziej otwarci i życzliwi. Jednak jednej reguły nie ma, trzeba liczyć na wyżej wspomniane szczęście. Oczywiście może być tak, że nam nie dopisze. Co wtedy? Wtedy musimy wyjąć namiot i rozbić się gdzieś na uboczu. Oczywiście należy go najpierw spakować.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.