Jesteś teraz: hotel-daniel.pl > Wakacje w Polsce > Ameryka Łacińska

Ameryka Łacińska

Obie ameryki zawsze kusiły swą rozmaitością, nie tylko polaków, lecz wszystkich mieszkańców ziemi. Jest to miejsce gdzie spotykają się wielkie kultury. Obok siebie znajdują się bogate dzielnice Rio, gdzie kwitnie życie towarzyskie i kulturowe oraz miejsca gdzie mieszkają ludzie, którzy nie jedni gorącego posiłku od wielu dni. Obie ameryki stykają się. W  miejscu tego zetknięcia znajduje się Ameryka łacińska. Miejsce, którego nie da się opisać słowami. Trzeba je po prostu zobaczyć.

Jeżeli się już tam wybieramy, musimy się przygotować na wszystko. Przeczytanie wszelkich możliwych poradników i tak nie przygotuje nas na to co spotkamy w Meksyku.  Możemy się uspokoić, bo meksykanie lubią polaków. Wszystko dlatego, że pokochali Papieża Polaka, który pokochał Meksykan jak własnych rodaków.

Jadąc do Ameryki musimy solidnie się przygotować. Musimy znać podstawowe zwroty w języku hiszpańskim i Portugalskim. Warto zaopatrzyć się w adresy konsulatów i ośrodków pomocy dla zagubionych turystów. O jedzenie martwić się nie trzeba. Kuchnie mają tam wyborną, ale pamiętać trzeba, że nie klasa restauracji świadczy o tym czy podają tam dobre jedzenie. „Jeść trzeba tam gdzie jada mafia”.

Ameryka Łacińska to nie tylko Meksyk. Wszystkie kraje Ameryki Południowej są opisywane jako Ameryka Łacińska. Są to kraje zarazem zróżnicowane kulturowo i zarazem podobnie. łączy ich głównie radość, którą  czerpią z życia. Łączy ich także historia, jej różne aspekty przewijają się przez kraje całej Ameryki.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , żeby zostawić komentarz.